Zaznacz stronę

Zakup materaca do snu to tak naprawdę jedna z najważniejszych inwestycji w naszym życiu. Dlaczego? Ponieważ powinien być on długoterminowym rozwiązaniem, które przełoży się na nasze dobre samopoczucie na co dzień i doskonałą kondycję. Koniec końców treściwy sen to podstawa zdrowia, a dużą rolę w kwestii wygody wypoczynku odgrywa właśnie odpowiednio dobrany materac SleepMed. Dlatego też powinniśmy poświęcić więcej czasu na to, aby dokładnie zrozumieć swoje potrzeby i wybrać właściwy produkt. W tym artykule poznasz kluczowe powody, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie materaca SleepMed.

Indywidualne preferencje odnośnie twardości

Z pewnością każdy z nas jest przyzwyczajony do dotychczasowego podłoża, które cechuje się konkretnym stopniem twardości. Jeśli więc zdecydujemy się na zakup zupełnie innego rodzaju materaca, możemy doświadczyć sporego rozczarowania. Wiele osób niestety błędnie uważa, że każdy wysokiej jakości produkt zapewnia pełen komfort i nie warto nad tego typu zakupem się dłużej zastanawiać. Nic bardziej mylnego! Jeżeli dotychczas wypoczywaliśmy na miękkiej powierzchni, nabycie twardego materaca może być złym rozwiązaniem. Wyjątkiem są jednak przypadki, w których zmagamy się z dolegliwościami bólowymi czy schorzeniami kręgosłupa. Tego typu problemy jak najbardziej mogą być wynikiem zużytego materaca czy zbyt miękkiego podłoża, a wówczas zakup twardego materaca może być skutecznym wyjściem z sytuacji. Dobrze dobrany produkt to taki, który zapewnia stabilność ciała podczas snu oraz dba o zachowanie prawidłowej postawy. Jak najbardziej umożliwiają to różne rodzaje materacy SleepMed – zarówno piankowe, jak i hybrydowe. Jednakże modele o większej miękkości mogą powodować nadmierne zapadanie się ciała użytkownika, zwłaszcza o większej wadze, przez co kręgosłup nie jest w stanie zachować swojej naturalnej krzywizny. Na szczęście materace SleepMed wyróżniają się regulacją twardości, dzięki której wszyscy możemy dostosować podłoże do indywidualnych preferencji.

Troska o zdrowie kręgosłupa

Warto jednak wrócić do kwestii zdrowia kręgosłupa, gdyż niestety często nieodpowiedni dobór materaca skutkuje dolegliwościami bólowymi i schorzeniami w tym obszarze. Powinniśmy być zatem świadomi, że nie tylko stopień twardości materaca odpowiada za zachowanie prawidłowej postawy, ale także szereg innych czynników. Zakup produktu SleepMed musi być też przemyślany pod względem ergonomicznej konstrukcji podłoża do snu. Sama twardość nie jest bowiem w stanie sprawić, że kręgosłup będzie właściwie wsparty. Warto więc, aby materac dodatkowo posiadał strefy komfortu, które oferują indywidualne podparcie dla poszczególnych odcinków kręgosłupa. Przykładowo strefa lędźwiowa jest bardziej podtrzymująca w celu zapobiegania nadmiernego zapadania się pleców w materac. Z kolei strefa ramion umożliwia rozluźnienie barków, a tym samym użytkownik unika niepotrzebnego napięcia mięśni. Wówczas warto rozważyć zakup modelu SleepMed Hybrid Premium, który opiera się na wykorzystaniu sprężyn kieszeniowych. To właśnie ich praca w głównej mierze przekłada się na otrzymanie poszczególnych stref komfortu. Taki system minimalizuje również przenoszenie ruchów, co jest korzystne dla par. Wówczas obecność jednego z użytkowników nie wpływa na zdrowie i właściwe wsparcie kręgosłupa drugiego partnera. Materac dbający o plecy to także taki, który redukuje punkty nacisku. Tutaj można zatem wyróżnić modele piankowe z pianki termoelastycznej – zamiast wywoływać niepotrzebny nacisk na kręgosłup, zapewnia doskonałe uczucie komfortu, zachowując się niczym druga skóra.

 

Trwałość i inwestycja na lata

Decydując się na zakup nowego materaca, wielu z nas popełnia również błąd, w którym nie zaznajamia się z jakością zastosowanych w produkcie materiałów. W efekcie więc cały materac charakteryzuje się niską trwałością i jest podatny na szybkie zużycie. Już po krótkim czasie możemy zauważyć na nim odkształcenia, które obniżają poziom komfortu naszego snu. Dlatego też zakup materaca SleepMed powinien być przemyślany pod kątem wytrzymałości komponentów, a w szczególności wypełnienia. Koniec końców dobry materac to inwestycja na lata, która zwraca się w zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Możemy być natomiast pewni, że produkty SleepMed cechują się doskonałą trwałością i odpornością na codzienne użytkowanie. Ich materiały są niesamowicie sprężyste i elastyczne, a to oznacza, że nie ulegają odkształceniom, nawet w przypadku użytkowników o większej wadze. Udowadnia to m.in. materac SleepMed Premium, który stosuje wysokoelastyczną piankę VPPHR stanowiącą gwarancję trwałości. Zawsze powraca ona do swojej pierwotnej formy, zapobiegając wystąpieniu wgłębień wskutek nacisku ciała na podłoże. Ponadto materac Premium posiada także wysokiej jakości pokrowiec Merced, który świetnie chroni wnętrze materaca przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią czy zanieczyszczeniami, takimi jak kurz i roztocza. Dzięki temu produkt pozostaje czysty i świeży, nie traci swoich cennych właściwości, a w jego wypełnieniu nie ma możliwości rozwijać się szkodliwa dla zdrowia pleśń. Pokrowiec jest również zdejmowalny, co daje nam możliwość jego wyprania w pralce (w temperaturze do 60 stopni Celsjusza). W ten sposób zachowujemy doskonałą kondycję materaca na długie lata.

Materace SleepMed jako wyroby medyczne

Wiele osób słusznie jednak rozważa zakup materaca SleepMed pod tym kątem, iż jest to wyrób medyczny. Tego typu produkt pielęgnuje więc nasze zdrowie oraz stara się wyeliminować dotychczasowe dolegliwości fizyczne. Aczkolwiek niewątpliwie modele SleepMed sprawdzą się także w przypadku osób, które poszukują po prostu komfort i chcą lepiej zadbać o swoje codzienne samopoczucie. Warto natomiast wziąć pod uwagę różnice we właściwościach poszczególnych materacy, aby móc dobrać dla siebie najbardziej trafny produkt. Niezależnie jednak od tego, na co się ostatecznie zdecydujemy, możemy być pewni, że każdy model SleepMed zagwarantuje nam nie tylko odpowiednie wsparcie ciała, ale także czyste warunki snu oraz możliwość użytkowania podłoża przez wiele długich lat. Inwestycja w materac SleepMed to inwestycja w zdrowie i jakość życia, co czyni ją decyzją, którą warto dokładnie przemyśleć.

Wybór idealnego materaca jest uwarunkowany wieloma czynnikami, dlatego też warto je dokładnie rozważyć. Jedynie tym sposobem jesteśmy w stanie uzyskać faktycznie wysokiej jakości, prawdziwie regenerujący wypoczynek. Warto przemyśleć dobór materaca, który posiada dodatkowe technologie, a takich naturalnie nie brakuje w przypadku produktów SleepMed. Przekładają się one na lepsze samopoczucie i złagodzenie intensywności wielu dolegliwości bólowych.

wyrób

Materace SleepMed Premium, Hybrid Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.