Zaznacz stronę

Choroby reumatyczne mogą znacząco utrudnić pełne zrelaksowanie się. Wzbudzają silny dyskomfort oraz ból, które mogą być sporą niedogodnością. W takim wypadku dobrze zainwestować w taki materac, który będzie dostosowany do naszego stanu i zminimalizuje te nieprzyjemne dolegliwości. Zobacz, jaki model SleepMed się tu sprawdzi!

Choroby reumatyczne a wypoczynek

Choroby reumatyczne to zespół schorzeń, który dotyczy zmian w kościach i stawach. Są one przyczyną silnego dyskomfortu. Mogą towarzyszyć im takie objawy jak obrzęk, sztywnienie stawów, zmiany zwyrodnieniowe, ograniczenie ruchomości czy ból. Dolegliwości te często dotykają osób starszych. Choroby reumatyczne to między innymi reumatoidalne zapalenie stawów, dna moczanowa czy toczeń rumieniowaty układowy. Mogą być przyczyną pogorszenia jakości snu. Wynika to z tego, że ze względu na odczuwany ból chorzy nie są w stanie w pełni się zrelaksować. Mogą mieć też problem ze znalezieniem wygodnej pozycji i rozluźnieniem mięśni. Źle dopasowany materac często wywiera dodatkowy nacisk na stawy, co jeszcze bardziej wzmaga dyskomfort. Nierzadko również przyczynia się do powstania problemów z kręgosłupem. Nieprzyjemności związane z chorobą mogą ponadto przyczyniać się do spadku nastroju i odczuwania zmęczenia. Jeśli na to nie zareagujemy, z czasem może dojść do wytworzenia się zaburzeń snu. Aby im zapobiec, niezbędne jest znalezienie takiego materaca, który umożliwi skuteczny wypoczynek.

Właściwości ortopedyczne

Jeśli zmagamy się z chorobą reumatyczną, musimy ostrożnie dobrać materac, z którego będziemy korzystać. Nieodpowiednio dopasowany model może bowiem spotęgować nieprzyjemne dolegliwości. W przypadku materacy SleepMed warto zwrócić uwagę na właściwości ortopedyczne. Składają się na nie specjalna budowa modelu i innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają za zapewnienie prawidłowego podparcia bez względu na to, jaką pozycję przyjmujemy. Co więcej, zapobiegają powstawaniu i pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa. Materac ponadto skutecznie niweluje ból karku i pleców. Zapewnia też swobodny przepływ krwi i dotlenienie tkanek, dzięki czemu eliminuje ryzyko powstania odleżyn. Będzie to szczególnie ważne dla tych, którzy ze względu na stan zdrowia muszą spędzać dużo czasu w pozycji leżącej.

Odpowiednia wysokość

Wybierając materac dla osoby ze schorzeniem reumatycznym, należy dopilnować, aby miał odpowiednią wysokość. Wyższa konstrukcja modelu spowoduje, że wstawanie z niego będzie o wiele prostsze. To kluczowe dla tych, którzy są schorowani lub mają problemy ze swobodnym poruszaniem się. Dobrym wyborem będzie materac SleepMed Supreme Plus, który mierzy aż 29 centymetrów. Warto też zwrócić uwagę na modele o wypełnieniu hybrydowym, które ze względu na wykorzystanie dużej ilości warstw zyskują na wysokości.

Pianka termoelastyczna

Kolejny element, który w tym przypadku okaże się szczególnie przydatny, to pianka termoelastyczna Visco. W modelach SleepMed wykorzystano jej dwa rodzaje – piankę VitaRest® i Celsius-Waterlily®. Zastosowano w nich technologię termoelastyczną, co oznacza, że podłoże dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn pod wpływem wytwarzanej przez nas temperatury. Dzięki temu materac gwarantuje indywidualnie dopasowane podparcie, które w pełni odpowiada na potrzeby naszego ciała. Pianka odpowiada ponadto za termoregulację i przyjemne uczucie otulenia – ciepło wytwarzane przez podłoże wpłynie korzystnie na schorzenia reumatyczne. Idealne dopasowanie umożliwia również pełne rozluźnienie mięśni – wyeliminowane zostaje z nich napięcie, co pomaga zmniejszyć poziom odczuwanego bólu i dyskomfortu. Podłoże piankowe skutecznie redukuje też ucisk, który mógłby być wywierany na stawy czy inne części ciała.

7 stref komfortu

Podzielenie powierzchni materaca na specjalne strefy pozwala uzyskać 7 stref komfortu, co oznacza, że każda z kluczowych części ciała ma zapewnione optymalne podparcie. Głowa, ramiona, plecy, miednica, biodra, kolana i stopy – każda ze stref lekko różni się stopniem twardości, co umożliwia zdrowy, bezpieczny wypoczynek. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że nieodpowiednio dopasowane podłoże pogłębi doświadczane przez nas dolegliwości.

Jaki model SleepMed wybrać?

Jeśli zależy nam na materacu, który będzie łączył w sobie wspomniane wyżej elementy, wybierzmy SleepMed Premium. Jego wkład składa się z pianki VitaRest®, która wykazuje właściwości termoelastyczne. Wspaniale dopasowuje się do naszego ciała i zapewnia anatomiczne wsparcie. Przyjemne uczucie otulenia i działanie przeciwbólowe sprawia, że nawet ci, którzy zmagają się ze schorzeniami reumatycznymi, mogą skutecznie się zrelaksować. Pianka zapobiega wszelkim uciskom i skutecznie odciąża ciało, jednocześnie gwarantując zdrowe, solidne podparcie dla kręgosłupa. Posiada też właściwości ortopedyczne i przeciwodleżynowe. Warto wspomnieć, że model oferuje wybór spośród 4 różnych twardości – pozwala na to ruchoma warstwa pianki termoelastycznej VitaRest®, którą wystarczy przełożyć na drugą stronę, aby zyskać nową twardość. Z tego względu nie musimy obawiać się tego, że będziemy musieli zainwestować w nowy model, jeśli nasze dolegliwości zdrowotne się pogłębią.

Dobrym wyborem będzie również model SleepMed Hybrid Premium, który oprócz warstwy pianki zawiera również 7-strefowe sprężyny typu Multi. Zapewniają one punktowe podparcie i anatomiczne wsparcie, a do tego wykazują się znakomitą elastycznością punktową. Dzięki niej materac ugina się jedynie w tym punkcie, w którym wywierany jest na niego nacisk.

Choroby reumatyczne mogą być przyczyną wielu nieprzyjemności. Nie oznacza to jednak, że ze względu na to mamy rezygnować z jakościowego wypoczynku. Jeśli dobierzemy taki materac, który będzie miał cenne właściwości i odpowie na nasze potrzeby, będziemy mogli skutecznie się odprężyć.

wyrób

Materace SleepMed Supreme Plus, SleepMed Premium, SleepMed Hybrid Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.