Zaznacz stronę

Zakup materaca to bardzo ważna decyzja. Wymaga od nas dużej ostrożności i rozwagi. Dobranie modelu do naszych potrzeb zapewni nam gwarancję skutecznego wypoczynku. Poznaj zasady marki SleepMed, które dadzą Ci pewność tego, że wybrany przez Ciebie model okaże strzałem w dziesiątkę!

Właściwości prozdrowotne

Coś, co zdecydowanie wyróżnia modele SleepMed pośród innych materacy, to ich wyjątkowe właściwości prozdrowotne. Wybierając wypoczynek na materacach SleepMed, robimy sobie dużą przysługę. Innowacyjne rozwiązania i przydatne elementy sprawiają, że przez korzystanie z nich możemy pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Gwarancję tego daje nam certyfikat AEH, który potwierdza jakość i bezpieczeństwo modeli SleepMed. Niezwykle cenne są ich właściwości ortopedyczne. Specjalna budowa i zastosowane komponenty sprawiają, że materac zapobiega pogłębianiu się i pojawieniu się dysfunkcji kręgosłupa. Może być zatem stosowany zarówno przez tych, którzy już zmagają się z jakimiś schorzeniami, jak i tych, którzy pragną uchronić się przed nimi w przyszłości. Model łagodzi bóle pleców i karku, a do tego zapewnia prawidłowe podparcie całego ciała bez względu na to, jaką pozycję przyjmujemy.

Istotną rolę odgrywają również właściwości przeciwodleżynowe. Dzięki nim nie musimy obawiać się pojawienia odleżyn, które powstają na skutek miejscowego niedokrwienia wywołanego nadmiernym, długotrwałym uciskiem. Powierzchnia snu gwarantuje swobodny przepływ krwi, która skutecznie dociera do wszystkich części ciała. Odpowiada też za dotlenienie tkanek, które zapobiega pojawieniu się ran. Odpowiednie dobranie wypełnienia zapewni ponadto redukcję ucisku i zredukowanie napięcia. Będzie to ważne szczególnie dla tych, którzy mają problemy ze swobodnym poruszaniem się lub z powodu stanu zdrowia są zmuszeni do spędzania dużej ilości czasu w łóżku. Kolejny aspekt, który korzystnie oddziałuje na nasze samopoczucie, to właściwości antyalergiczne. Dzięki nim materac nie przyciąga alergenów, przez co może być swobodnie użytkowany przez tych, którzy są narażeni na pojawienie się reakcji alergicznej. W modelu nie dochodzi do gromadzenia się bakterii, roztoczy, kurzu i innych drobnoustrojów. Bardzo skuteczna cyrkulacja powietrza chroni nas również przed nadmiarem wilgoci, który mógłby doprowadzić do wytworzenia się pleśni czy grzybów.

Regulacja twardości

Podstawą materacy SleepMed jest możliwość regulacji twardości, która pozwala na dopasowanie podłoża do naszych indywidualnych preferencji. Do wyboru jest 4 lub nawet 6 różnych twardości. Dzięki tej właściwości nie musimy inwestować w nowy model, nawet jeśli z czasem zmieni się nasza waga lub doświadczymy nowych dolegliwości zdrowotnych. W przypadku produktów z kolekcji Standard i Hybryd wystarczy jedynie rozpiąć pokrowiec i przełożyć ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest® na drugą stronę. Modele z serii Plus i Hybrid Plus mają odpinany top, również wykonany z warstwy termoelastycznej, którego można bardzo łatwo przepiąć. Możliwość dostosowania podłoża snu daje nam pewność, że nasz kręgosłup będzie miał zapewnione zdrowe, solidne podparcie.

15 lat gwarancji

W przypadku produktów takich jak materac, które kupuje się raz na jakiś czasu, gwarancja odgrywa istotną rolę. Wszystkie modele SleepMed mają aż 15 lat gwarancji. Świadczy to o wysokiej jakości i żywotności materaca. Dzięki temu nie musimy obawiać się powstania zniszczeń czy odkształceń, które mogłyby wzbudzić dyskomfort i utrudnić spokojny wypoczynek.

Wysoki poziom higieny snu

Poziom higieny snu w znaczącym stopniu oddziałuje na jakość naszego wypoczynku. Dzięki materacom SleepMed możemy skutecznie zadbać o ten aspekt. Gwarantuje to obecność innowacyjnej technologii Airforce. Jest to specjalna metoda nacinania pianek w tzw. kratkę wentylacyjną, która prowadzi do powstania otwartych komór na powierzchni materaca. Dzięki nim możemy skutecznie pozbyć się nadmiaru wilgoci i ciepła. Mamy też stały dostęp do świeżego, czystego powietrza. Wpływa to na znakomitą oddychalność i przewiewność modelu, które zapewniają ochronę przed nadmiernym przegrzaniem się i poceniem. Zapobiegają również gromadzeniu się bakterii i wilgoci. W ten sposób możemy zawsze cieszyć się czystym, komfortowym otoczeniem snu.

Wypełnienie piankowe

Jednym z flagowych elementów materacy SleepMed jest ich wypełnienie piankowe. W produktach zastosowano innowacyjne i nowoczesne pianki, które wyróżniają się ciekawymi właściwościami. Termoelastyczna pianka VitaRest® dostosowuje się do naszych naturalnych krzywizn, wykorzystując temperaturę, jaką wytwarzamy. Na podstawie tego gwarantuje takie podłoże, które jest indywidualnie dopasowane do każdego użytkownika. Pozwala to na zredukowanie dyskomfortu, a także pozbycie się nadmiaru napięcia nagromadzonego w mięśniach, które w końcu mogą się w pełni rozluźnić. Kręgosłup ma zapewnione dopasowane podparcie, dzięki czemu reszta ciała może zostać odciążona. Pianka Celsius-Waterlily® również wykazuje właściwości termoelastyczne. Warto zaznaczyć, że surowce wykorzystywane do tworzenia pianek mogą zostać poddane całkowitemu recyklingowi. Warstwa pianki wyróżnia się wspaniałą żywotnością – do ostatniego dnia użytkowania zachowuje pierwotne parametry. Na trwałość modelu oddziałuje również pianka wysokoelastyczna VPPHR. Odpowiada ponadto za sprężystość i elastyczność modelu. Właśnie w niej została zastosowana wyjątkowa technologia Airforce. Oprócz tego w ofercie SleepMed znajdują się również pianki naturalne, takie jak Visco Bio, HR Bio i NATURALIS®. Szkodliwe substancje zastąpiono w nich naturalnymi komponentami, takimi jak olej sojowy lub rycynowy.

Właściwości prozdrowotne, regulacja twardości czy 15 lat gwarancji – to jedne z niektórych elementów, którymi wyróżniają się materace SleepMed. Dzięki nim zyskujemy pewność, że wybrany przez nas materac zapewni nam odpowiednie podłoże snu, a nasz sen będzie jakościowy i spokojny.

wyrób

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.