Zaznacz stronę

Stres w znaczącym stopniu wpływa na jakość naszego wypoczynku. Jeśli męczy nas niepokój i natrętne myśli, nie będziemy w stanie się w pełni zrelaksować. Możemy jednak tego uniknąć, inwestując w produkty SleepMed, które minimalizują napięcie i umożliwiają skuteczne odprężenie się. Sprawdź, jak mogą wpłynąć na wewnętrzny spókój!

Stres a wypoczynek

Nadmiar stresu to nic dobrego. Wpływa niekorzystnie zarówno na nasze samopoczucie, jak i organizm. Może przyczynić się do spadku odporności, co przełoży się na większe ryzyko złapania infekcji. Wywołuje również nadmierne napięcie mięśni, które nie pozwala na swobodny wypoczynek. Może skutkować silnym bólem i dyskomfortem, który uniemożliwia rozluźnienie się. Nierzadko prowadzi do uczucia silnego zmęczenia, które przyczynia się też do tego, że stajemy się bardziej rozdrażnieni i drażliwi. Silny, przewlekły stres może być też przyczyną poważnych schorzeń, takich jak depresja, cukrzyca, otyłość czy choroby serca. Bardzo często wiąże się również z bezsennością. To poważny problem, który może mieć przykre konsekwencje. Jeśli nie będziemy regularnie się wysypiać, wpłynie to szkodliwie na nasz organizm. Aby tego uniknąć, powinniśmy postarać się zredukować poziom stresu. Ważne, aby wyeliminować inne czynniki, które mogłyby przeszkadzać w zadbaniu o komfortowy wypoczynek. Dobrze jest upewnić się, że materac, z którego korzystamy, jest do nas odpowiednio dopasowany. Kluczowy jest jego stopień twardości.

Osoby, które nie przekraczają 60 kilogramów, mogą korzystać z modeli miękkich. Dla tych, których waga waha się od 60 do 80 kilo, zalecane są materace średniomiękkie. Średni stopień twardości sprawdzi się u tych, którzy ważą więcej niż 80, ale mniej niż 100 kilogramów. Jeśli nasza waga wynosi więcej niż 100 kilogramów, postawmy na model o najwyższym stopniu twardości. W materacach SleepMed zastosowano opcję regulacji twardości, dzięki czemu możemy cieszyć się wygodnym podłożem snu nawet wtedy, gdy schudniemy lub przybierzemy na wadze. Wynika to z możliwości dopasowania podłoża do naszych indywidualnych preferencji. W produktach z serii Standard i Hybrid wykorzystuje się do tego ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest®, którą wystarczy przełożyć na drugą stronę, aby uzyskać podłoże o nowych właściwościach. Materace z kolekcji Plus i Hybrid Plus zawierają odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej, który jest bardzo komfortowy w użytkowaniu. Może posłużyć również jako osobny materac nawierzchniowy.

Odczuwalny efekt masażu

Dla osób, które zmagają się z nadmiernym stresem, zrelaksowanie się to prawdziwe wyzwanie. Często potrzebują dużo więcej czasu do tego, aby się rozluźnić. Mogą im pomóc w tym dodatkowe udogodnienia zastosowane w materacach SleepMed, takie jak odczuwalny efekt masażu. Jest on możliwy dzięki specjalnemu designu i perforacjom wykorzystanym na powierzchni pokrowca. Sprawia to, że leżąc na materacu, odczuwamy delikatne masowanie, dzięki czemu łatwiej jest nam się odprężyć. Możemy poczuć się jak w luksusowej sypialni i zapomnieć o dręczących nas sprawach. Efekt ten spowoduje, że nasz wypoczynek stanie się o wiele bardziej komfortowy.

Redukcja napięcia

Osoby cierpiące na nadmierny stres najczęściej są bardzo spięte. W ich mięśniach gromadzi się ogromna ilość napięcia, która nie zezwala na skuteczne odprężenie się. Dlatego w ich przypadku tak ważne jest to, aby wybrać taki materac, który pomoże w zredukowaniu tego działania. Strzałem w dziesiątkę będzie model o wypełnieniu piankowym. Cechuje się on technologią termoelastyczną, która powoduje, że podłoże modeluje się zgodnie z kształtem naszej sylwetki pod wpływem temperatury, jaką wytwarzamy. Dzięki temu mamy zagwarantowane idealnie dopasowane podłoże. Kręgosłup jest prawidłowo podparty na całej jego długości, a kończyny mogą zostać odciążone. Co istotne, z mięśni skutecznie usuwane jest napięcie, które nagromadziło się tam w ciągu dnia. W ten sposób możemy pozbyć się bólu i dyskomfortu, a także w pełni się rozluźnić. W ten sposób możliwa staje się prawidłowa regeneracja organizmu, która wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Warstwa pianki oferuje również przyjemne uczucie otulenia i wspaniałą miękkość, które dodatkowo ułatwiają zrelaksowanie się. Model piankowy będzie idealny dla tych, którzy na co dzień zmagają się z silnym napięciem, a w nocy pragną zapewnić sobie najwyższy poziom komfortu.

Poduszka SleepMed Supreme Pillow

Elementem, które zdecydowanie nie może zabraknąć w sypialni kogoś, kto zmaga się z silnym stresem, jest poduszka SleepMed Supreme Pillow. Wynika to z jej niezwykłego działania, które likwiduje ładunki elektryczne nagromadzone na powierzchni ludzkiego ciała. Przyczynia się to do zmniejszenia odczuwanego przez nas stresu. Poziom napięcia zostaje zredukowany, a my możemy cieszyć się spokojnym i głębokim wypoczynkiem. Ten niezwykły efekt jest możliwy dzięki zastosowaniu innowacyjnego komponentu – carbonu, czyli pianki pokrytej włóknami węglowymi. Pomaga ona w skutecznej relaksacji. Z tego względu będzie trafionym wyborem dla kogoś, kto ma problemy z radzeniem sobie ze stresem lub prowadzi bardzo napięty styl życia. Sama poduszka wyróżnia się również ergonomicznym kształtem, który idealnie dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn. Gwarantuje prawidłowe ułożenie odcinka szyjnego podczas snu. Docenią ją szczególnie ci, którzy przepadają za snem na brzuchu lub na boku. Będzie odpowiednia również dla tych, którzy cierpią na alergie i mają wrażliwą skórę. Została wyposażona w unikalne otwory wentylacyjne, które oferują niezwykle skuteczny przepływ powietrza i bardzo dobre odprowadzanie wilgoci. Nie musimy obawiać się rozwoju bakterii, roztoczy, kurzu czy innych drobnoustrojów. Zredukowane zostaje również ryzyko gromadzenia się wilgoci czy nieprzyjemnych zapachów. Oprócz tego poduszka zawiera pokrowiec, który ułatwia utrzymanie jej w czystości, a do tego zawiera innowacyjną taśmę 3D, która gwarantuje optymalną przewiewność produktu.

Nadmiar stresu może pojawić się z różnych powodów. Nierzadko wynika z nadmiaru obowiązków lub szybkiego trybu życia. Pamiętajmy, że zmniejszanie jego poziomu jest bardzo ważne. Mogą pomóc nam w tym produkty SleepMed, takie jak SleepMed Supreme Pillow czy materac z odczuwalnym efektem masażu.

wyrób

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.