Zaznacz stronę

Skandynawska prostota i minimalizm zostały docenione i dziś możesz je spotkać w niemalże każdym nowoczesnym domu. Jeśli i Ty chcesz zaprosić ten styl do swojego życia, zacznij od sypialni – poznaj materace i łóżka szwedzkiego producenta Hilding!

Hilding – producent materacy prosto ze Szwecji

Historia Grupy Hilding Anders zaczyna się podobnie do wielu innych historii wielkich firm – w niewielkim warsztacie na południu Szwecji. To tutaj w 1939 roku swój rodzinny biznes założył i rozwijał Hilding Andersson, a następnie przejął go jego syn, Olle. Dzięki zawziętości i wierze spadkobiercy firmy, dziś materace i łóżka Hilding są dostępne zarówno w Szwecji, jak i w Europie, a nawet w Azji! Produkty te są sprzedawane w tysiącach sklepów w ponad 60 krajach na całym świecie, pod marką własną oraz innymi. W ten sposób Hilding Anders wyrósł na jednego z najważniejszych producentów materacy i łóżek – dla grupy pracuje już ponad 9500 ludzi.

Hilding w Polsce

Jednym z rynków, na których Hilding odniósł spektakularny sukces, jest nasze polskie podwórko. Szwedzkie materace pojawiły się w Polsce w 2001 roku, kiedy w nowoczesnym zakładzie były produkowane dla IKEA. Przez kolejne dwa lata był to główny odbiorca materacy Hilding w Polsce. Od 2003 roku materace produkowane są także pod szyldem marki Hilding, a od 2008 – Curem.

W ofercie Hilding znajdują się jednak nie tylko materace, ale i łóżka. Polacy mogą je kupować również pod marką Jensen (łóżka kontynentalne) oraz Bedding.

Niezależnie od nazwy, pod którą kryją się materace czy łóżka Hilding, wszystkie łączy najwyższa jakość. Firma wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i najlepsze dostępne materiały, a wszystkie produkty tworzone są z poszanowaniem sprawdzonych tradycji.

Hilding, czyli szwedzka prostota i innowacyjność

Skandynawski styl to minimalizm – natomiast szwedzki styl Hilding to także prostota i innowacyjność. Wsłuchując się w potrzeby i opinie klientów, firma wypracowała atrakcyjną ofertę produktów dla każdego. Łóżka i materace Hilding projektowane są również w oparciu o najświeższe badania i odkrycia, dotyczące jakości ludzkiego snu.

Producent łóżek i materacy kieruje się w swojej pracy jedną misją: „zapewniać światu dobry sen”. Realizacja takiego przesłania wymaga mnóstwa pasji i zawziętości, ale przynosi także bardzo duże efekty. Przez lata Hidling osiągnął ugruntowaną pozycję na tle konkurencji (w Szwecji, jak i poza jej granicami) – dziś jest liderem swojej branży w Europie, Azji i Rosji. Cały czas rozwijane są struktury firmy i otwierane są drzwi na kolejne rynki.

Materace i łóżka – wysoka jakość snu według filozofii Hilding

Aby sen mógł przynieść pełną regenerację i relaks, spełnionych musi zostać szereg warunków. Stanowią one filary filozofii Hilding, dzięki której firma dostarcza materace i łóżka zgodne z różnorodnymi potrzebami.

Ergonomia

Projektanci Hilding dbają o to, aby zarówno łóżka, jak i materace były ergonomiczne. Oznacza to, że dopasowują się do naturalnych krzywizn całego ciała, dając mu w ten sposób jak najlepsze podparcie. Wkłady wszystkich materacy Hilding ukształtowane są w siedem różnych stref twardości, co zwiększa ich ergonomię.

Mikroklimat

Na jakość snu wpływa również mikroklimat w naszej sypialni. Nie chodzi jedynie o jej częste wietrzenie, ale przede wszystkim o materac i łóżko. Hilding do ich produkcji wykorzystuje przewiewne materiały, zapewniające właściwą cyrkulację powietrza. Ciało użytkownika otrzymuje niezbędną dawkę tlenu, a wytwarzana wilgoć jest odprowadzana. Równocześnie wędrujące wewnątrz łóżka i materaca powietrze zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów.

Higiena

Z kwestią mikroklimatu bezpośrednio łączy się higiena snu. Składają się na nią dbanie o materac, właściwa cyrkulacja powietrza oraz dodatkowe rozwiązania Hilding, m.in. specjalne pokrowce na materace, które wzmacniają właściwości hipoalergiczne samych materaców oraz ułatwiają ich czyszczenie. Firma stale dodaje do swojej oferty nowe propozycje, poprawiające higienę snu.

Wzornictwo

Sypialnia jest wyjątkowym miejscem w każdym domu. Sen powinien odbywać się nie tylko w komfortowych, ale i estetycznych warunkach – dlatego w parze z funkcjonalnością materacy i łóżek Hilding idzie wyjątkowe wzornictwo. Szeroki wybór zarówno kolorów i wzorów, jak i tkanin pozwala urządzić miejsce do spania według swojego gustu.

Wytrzymałość

Żaden szanujący się producent materacy i łóżek nie może pozwolić sobie na niską wytrzymałość swoich produktów – powinny służyć użytkownikom przez długie lata. Tak właśnie działa Hilding; wybierając jedynie najlepsze surowce i materiały, tworzy ze starannością produkty najwyższej jakości. Zanim trafią do sprzedaży, są dokładnie testowane i atestowane przez odpowiednie instytucje – np. wszystkie materacyki dziecięce uzyskały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, a materace zdrowotne posiadają status produktu medycznego.

Ochrona środowiska

Wszystkie produkty Hilding tworzone są nie tylko z pasją, ale także z poszanowaniem otoczenia. W zakładach produkcyjnych przestrzegane są przepisy wynikające z aktualnej ustawy o ochronie środowiska naturalnego, wszelkie odpady są dokładnie segregowane, a w czasie produkcji nie są stosowane chemikalia i szkodliwe substancje (co potwierdzone jest certyfikatem Oeko-Tex®, który posiada każdy z materacy Hilding).