Zaznacz stronę

Z kłopotliwym bólem kręgosłupa spotyka się wiele osób. Tymczasem te uciążliwe dolegliwości można wyeliminować po wprowadzeniu zmian w swoich codziennych przyzwyczajeniach. Sprawdź, jaki materac wybrać na chory kręgosłup.

Skąd biorą się problemy z kręgosłupem?

Bóle kręgosłupa to jedne z najbardziej nieprzyjemnych dolegliwości, które niestety mogą nas spotkać na co dzień. Długotrwałe i powracające mogą pozbawić radości z wykonywania codziennych czynności, ale także skutecznie wykluczyć z życia towarzyskiego i utrudniać wykonywanie obowiązków w pracy.

Wiele osób męczy się z bólami kręgosłupa przez lata, nie zdając sobie sprawy z faktu, jak szybko można je wyeliminować. Nie zawsze są to bowiem pierwsze oznaki poważnego schorzenia. Duże prawdopodobieństwo występowania takich dolegliwości tkwi w źle przystosowanej diecie, długotrwałym stresie, ale również w niedopasowanym podłożu do spania.

Narzekasz na bóle w plecach o różnym nasileniu? Spokojnie, z tą dolegliwością spotyka się naprawdę wiele osób. Oto najważniejsze powody występowania bólu w plecach, zebrane w pigułce:

  • wady postawy “wykształcone” w dzieciństwie;
  • częste garbienie się, noszenie ciężkiej torby czy plecaka na jednym ramieniu, przyjmowanie niepoprawnej pozycji podczas siedzenia, dźwiganie ciężarów,
  • siedzący tryb życia i brak aktywności,
  • nadwaga,
  • źle dopasowany materac, ale także poduszka,
  • schorzenia medyczne i urazy, w tym: przepuklina krążka międzykręgowego (tzw. wypadnięcie dysku); złamanie kręgów spowodowane np. osteoporozą; zmiany zwyrodnieniowe.

Aby pozbyć się nieprzyjemnych i często długoterminowych, powracających bóli w krzyżu konieczna jest zmiana nawyków życia. Częste spacery lub włączenie do życia aktywności sportowej, z pewnością pomogą. Warto także jeść zdrowo i wprowadzić do życia różnorodne techniki relaksacyjne.

W diecie należy pamiętać o dostarczaniu dużej ilości takich witamin, jak: wapń, magnez, potas, witamina B6 oraz witamina D3.

Wpływ na poprawę jakości snu, a następnie pozbycie się bóli w kręgosłupie będzie miało także to, że wymienisz materac.

Jaki materac będzie najlepszy dla osób z problemami z kręgosłupem

W ofercie materacy Janpol znajdziesz produkty specjalistyczne, idealnie dobrane dla osób borykających się z bólem w kręgosłupie. Jednym z takich produktów, dedykowanych osobom o wskazanych dolegliwościach, będzie materac na chory kręgosłup Julia.

Materiały wchodzące w skład materacy na bóle kręgosłupa Janpol Julia odznaczają się zdolnością do efektywnego wspierania sylwetki i umożliwiają zasypianie w przyjemnych warunkach.

Materac na chory kręgosłup posiada dwie zróżnicowane strefy twardości, które tworzą pianka wysokoelastyczna oraz termoelastyczna.  Pianka wysokoelastyczna to komponent charakteryzujący się idealną sprężystością. Dzięki niej można przyjąć niemal idealną pozycję do snu, a także cieszyć się prawidłowym podparciem dla poszczególnych partii ciała.

Pianka wysokoelastyczna materaca Julia dopasowuje się do naszego ciała, ale gdy wstajesz powraca do swojego kształtu. Nie jest bowiem odporna na odkształcenia nawet podczas częstego użytkowania.

Nieco inne właściwości ma zastosowana w materacu Julia Janpol pianka termoelastyczna, która zapewnia utrzymywanie odpowiedniego poziomu odczuwanego ciepła, usprawnienie przepływu krwi w organizmie i optymalne dostosowane swojej powierzchni do anatomicznych potrzeb kręgosłupa, szczególnie w odcinku lędźwiowym.

Tak skonstruowany materac dla osób z problemami z kręgosłupem nie bez powodu będzie zapewniał zatem idealne warunki dla Twoich pleców. Co więcej, zarówno jeden, jak i drugi rodzaj pianki jest materiałem całkowicie antyalergicznym, przewiewnym i zmniejszającym ryzyko wystąpienia na powierzchni materaca bakterii oraz grzybów.

Czym kierować się wybierając materac dla osoby mającej problemy z kręgosłupem?

Przede wszystkim jakością wypełnienia materaca. Wspomniane przez nas pianki zapewniają nie tylko idealne podparcie, ale również wentylację, antyalergiczność oraz długotrwałość. Podczas zakupu odpowiedniego produktu warto także poprosić specjalistę o dobór materaca w idealnej twardości, dopasowanej do naszej wagi, a także dopytać o podparcie dla newralgicznych punktów ciała i dostosowanie do tej pozycji, na której zwykle śpimy.

Pamiętaj, że problemy z kręgosłupem mogą być wynikiem wielu złych nawyków i zmian zwyrodnieniowych. Dlatego, jeśli zakup nowego materaca nie wyeliminuje tych dolegliwości najlepiej udać się do specjalisty i poprosić o fachowe wsparcie. Zobacz ofertę profesjonalnych produktów na Janpol materace i sięgnij po sprawdzone podłoże do snu.