Zaznacz stronę

Twój materac nie pozwala ci się wyspać? Czujesz dyskomfort lub ból kręgosłupa po obudzeniu? To znak, że pora już zmienić stary, wysłużony materac. Na jakość snu ma wpływ wiele czynników. Zły sen pogarsza  samopoczucie i zdrowie całego ciała. Jednym z elementów, które mogą poprawić komfort snu, jest dobry materac. Wybierz go starannie, aby już zawsze cieszyć sie doskonałą formą, wypoczętym ciałem i pełnią relaksu. Dowiedz się, co wyróżnia nowoczesny materac termoelastyczny i jaki rozmiar materaca wybrać.

Co wyróżnia materace termoelastyczne na tle klasycznych materacy?

Czujesz, że twój materac jest juz stary i sprawia, że budzisz sie niewyspany i z bólem pleców? Stary materac może być przyczyną stresu, zmęczenia, gorszego samopoczucia, bólu mięśni, a nawet złego wyglądu cery! Zastanawiasz się jaki materac termoelastyczny wybrać? W szerokiej ofercie firm ciężko się zdecydować dlatego przedstawiamy ci innowacyjny materac termoelastyczny. Jego jakość i wysokiej klasy komponenty sprawiają, że całkowicie deklasuje on klasyczne materace do spania! Co wyróżnia materac termoelastyczny? 

  • Innowacyjna pianka Visco

Została wynaleziona przez NASA i brała  udział w miskach kosmicznych!  Cechuje ją niezwykłą wytrzymałość,  odczuwalny komfort i relaks dla ciała. Ta wyjątkowa miękkość i plastyka „kosmicznej” pianki daje uczucie  przyjemnego otulenia i odprężenie dla całego ciała. 

  • Dopasowanie do kształtu i temperatury ciała

Materac termoelastyczny reaguje na temperaturę ciała i zgrabnie dopasowuje się do jego kształtu, a zatem zmniejsza napięcie mięśni i odciąża kręgosłup

  • Wysoka higiena, antyalergiczność

Materac termoelastyczny jest idealny dla alergików, gdyż jest on  bardzo higieniczny i ma doskonałą wentylację. 

  • Poprawia zdrowie i zapobiega marznięciu oraz drętwieniu konczyn

Materac termoelastyczny delikatnie uciska naczynia krwionośne w trakcie snu i poprawia krążenie, zatem dzięki niemu możesz nareszcie zapomnieć o wiecznie zimnych stopach w nocy.

W jakim rozmiarze oferowane są materace termoelastyczne?

Materac do spania powinien spełniać twoje potrzeby w 100%, dlatego najlepsi producenci materacy oferują nie tylko różnorodny wsad i komponenty, ale także rozmiary materacy do spania. Zastanawiasz sie, jaki rozmiar materaca termoelastycznego będzie najlepszy dla ciebie? Masz do wyboru wiele rozmiarów, dlatego z pewnością dopasujesz jeden z nich do ramy swojego łóżka. Możesz wybierać wśród wąskich materacy jednoosobowych, idealnych do pokoju dziecka lub małych pomieszczeń, przez szersze materace dla dorosłego, o szerokości 100 lub 120 cm, aż po dwuosobowe materace do spania (160 i 180 cm). Optymalnym rozmiarem jest z pewnością materac termoelastyczny 100×190 – ta szerokość i długość jest chętnie wybierana przez większość osób, ponieważ pozwala wyspać sie w pełnym komforcie.

Warto wiedzieć, że materac nie jest małym wydatkiem, dlatego staraj sie kupować go za pośrednictwem sprawdzonych serwisów internetowych, gdzie z pewnością najdziesz idealny dl siebie materac termoelastyczny 100×190. Doskonały dla jednej osoby także wysoce elastyczny i wytrzymały  materac lateksowy 100×190 – warto zwrócić uwagę zwłaszcza na produkty Sleepmed, ponieważ ich producentem jest czołowy lider w produkcji materacy, czyli firma Hilding. 

Dla kogo polecane są materace termoelastyczne?

Idealne materace dla par  z różnicą wagi

To koniec z falującym materacem i nieprzespaną nocą! Nawet jeśli twój partner wierci się podczas snu, materac termoelastyczny sprawi, że wcale tego nie odczujesz. Takie  materace są również przeznaczone  dla par o dużej różnicy wagowej.  

Dla par, które lubią mieć głowę na różnej wysokosci 

Materace termoelastyczne 100×190 pasują idealnie do ramy dwuosobowego łóżka, w którym zastosowano regulowane stelaże pod materac. W ten sposób można szybko dopasować indywidualnie najwygodniejszą i najzdrowszą pozycję do snu. 

Idealne dla zmarzluchów 

Materac termoelastyczny to dopasowany ucisk ciała, dlatego stymuluje  krążenie, pobudza przepływ limfy, rozgrzewa, a jednocześnie pomaga uwolnić organizm z toksyn. Koniec z zimnymi stopami podczas snu! 

Dla osób z problemami kręgosłupa

Wykonujesz pracę która obciąża kręgosłup? Materac termoelastyczny wspiera jego regenerację i odciąża kręgosłup podczas snu. Poczujesz różnicę juz po pierwszej nocy! Materac termoelastyczny zapobiega także drętwieniu nóg i karku. Zapomnij o obolałych plecach i zesztywniałych łopatkach!

Dla tych, którzy  potrzebują silnej regeneracji

Materace termoelastyczne doskonale regenerują mięśnie, dlatego są zalecane dla osób aktywnych. Pamiętaj jedynie, by wybierać je od czołowych i certyfikowanych producentów, aby czerpać 100% komfortu i w pełni inwestować we własne zdrowie. 

Opracowane przez: zdrowykregoslup.pl