Zaznacz stronę

Jeszcze do niedawna w Polsce budowano mieszkania z małymi pokoikami, w których sypialnia była luksusem, mieszczącym co najwyżej składaną wersalkę. Jednak w nowym mieszkalnictwie pojawiły się sypialnie, w których zmieścimy duże, wygodne łóżka. Dlaczego warto zainwestować w dostosowany do nich materac dobrej marki i kto na tym skorzysta?

W łóżku spędzamy przeciętnie jedną czwartą naszego życia. Dobrej jakości materac jest więc niezbędny zarówno dla naszego zdrowia (jest podstawą w profilaktyce wad postawy i schorzeń kręgosłupa), jak i relaksu. Temu służą współczesne materace, w których wykorzystywane są innowacje, zwiększające komfort naszego snu. Jednym z takich odkryć jest materac termoelastyczny.

Materac termoelastyczny – charakterystyka

Materace termoelastyczne stanowią najwyższe osiągnięcie technologiczne na rynku materacy. Swoją nazwę zawdzięczają zastosowanej do ich produkcji piance Visco (zwanej również termoelastyczną, leniwą lub inteligentną). Co ciekawe, ten rodzaj pianki został wynaleziony w latach 60-tych przez… NASA. Pierwotnie stosowano ją jako materiał do poduszek powietrznych statków kosmicznych, a później w łóżkach szpitalnych. Okazało się bowiem, że pianka poliuretanowa zapobiega odleżynom u chorych.

Niezwykłe w tym tworzywie jest to, że reaguje on na temperaturę i siłę nacisku – pod ich wpływem mięknie, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała, zapewnia doskonałe podparcie, a do tego uczucie delikatnego otulenia ciała. Po wstaniu z łóżka natomiast pianka wraca do swojego pierwotnego kształtu. Dzięki temu materac termoelastyczny jest odporny na eksploatację i posłuży nam wiele lat.

W dobrej jakości materacy, jak np. marki Hilding, wykonywane są specjalne profilowania i nacięcia w piankach, co gwarantuje swobodną wentylację, przyczyniając się do utrzymania wysokiej higieny wewnątrz wkładu i nadając mu właściwości antyalergicznych.

O wysokiej jakości materacy termoelastycznych najlepiej świadczy fakt, że bardzo często posiadają one status i certyfikaty produktu medycznego. Przeznaczone są jednak nie tylko dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, ponieważ dobrej jakości materac wybieramy również po to, by takich problemów nie mieć w przyszłości.

W jakim rozmiarze dostępne w sprzedaży są materace termoelastyczne?

Szeroki wybór materacy, również termoelastycznych, znajdziemy na stronie https://sennamaterace.pl. Liderem innowacji w nich zastosowanych jest firma Hilding Anders, która produkuje łóżka i materace, ale też produkty pod markami prywatnymi, takimi jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW. Unikatowe rozwiązania stosuje także w marce prywatnej Sleepmed. W swojej ofercie posiada dwa rodzaje materacy termoelastycznych.

Co istotne, w swoich produktach termoelastycznych Hilding zastosował nie tylko piankę Visco – materace tej marki stanowią połączenie jednego lub dwóch rodzajów pianek, aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort użytkowania.

Hilding Rumba to materac, którego wkład stanowią dwa rodzaje pianek – profilowana pianka wysokoelastyczna Velvet Touch tworzy solidną podstawę konstrukcji, zabezpieczając ciało przed nadmiernym zapadaniem się, natomiast termoelastyczna pianka Visco sprawia, że materac dopasowuje się do ułożenia użytkownika, zmniejszając napięcie mięśni i ułatwiając ich dogłębną regenerację. Specjalne nacięcia tworzą w nim 7 zróżnicowanych stref twardości, dzięki czemu materac Rumba daje mocniejsze wsparcie w miejscach zwiększonego nacisku. Dzięki zastosowaniu pianki Visco, materac ten przeciwdziała powstawaniu odleżyn – przeszedł szereg restrykcyjnych badań i uzyskał status wyrobu medycznego w klasie I.

Hilding Salsa jest natomiast doskonałą propozycją dla par, szczególnie z dużą różnicą wzrostu i wagi. I tu znajdziemy piankę termoelastyczną Visco, którą połączono z pianką Flexifoam, zapewniającą optymalną sztywność. Zastosowano tu także 7 zróżnicowanych stref twardości, co powoduje znakomite wsparcie kręgosłupa i idealny rozkład punktów nacisku ciała na powierzchnię materaca. Hilding Salsa również jest materacem o właściwościach przeciwdziałania powstawaniu odleżyn i statusie wyrobu medycznego w klasie I.

Wszystkie materace termoelastyczne mają najbardziej popularną długość 200 cm. Wybierać możemy spośród szerokości 80, 90, 100, 120, 140, 160 i 180, znaleźć możemy również materac termoelastyczny 200×200.

Nie da się ukryć, że materac do łóżka 200×200 jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem w naszej sypialni. Daje nam przestrzeń i komfort, bez względu na to, czy śpimy na nim sami, z partnerem czy… z dziećmi i psem.

Dla kogo wskazane jest spanie na materacu termoelastycznym?

To, który materac wybrać, zależy od naszych upodobań.

Miękki materac polecany jest szczególnie tym osobom, które mają problemy z krążeniem krwi. Kładąc się do łóżka, mają zimne stopy, w związku z czym lubią poczucie ciepła i otulenia. Tu świetnie sprawdza się materac z pianką Visco, która reaguje na ciepło ciała. Materac termoelastyczny pobudza krążenie i przyjemnie rozgrzewa ciało, nie będziemy więc musieli kłaść się do łóżka w grubych skarpetach.

Jak wspomnieliśmy, materace termoelastyczne zapobiegają tworzeniu się odleżyn, świetnie sprawdzą się więc dla osób chorych, spędzających wiele czasu w łóżku, jak również seniorów.

Stosować ten typ materaca mogą także osoby, które mają problemy z kręgosłupem – efekt delikatnego otulenia ciała, przy jednoczesnym wsparciu kręgosłupa i mięśni, pozwala na zminimalizowanie tego typu schorzeń.

Natomiast materac lateksowy 200×200 cm to rozwiązanie, które łączy w sobie pianki oraz lateks z dodatkiem mleczka kauczukowego. To sprawia, że podłoże jest niezwykle elastyczne i wytrzymałe. Łatwo jest również utrzymać je w czystości, a właściwości antyalergiczne pozwalają na przeznaczenie tego typu materacy dla alergików.

Opracowane przez: zdrowykregoslup.pl