Zaznacz stronę

Materac, który „zapamiętuje” kształt twojego ciała i idealnie się do niego dostosuje, a nawet  reaguje na temperaturę śpiącego? Brzmi niewiarygodnie? Dziś to możliwe! Dowiedz się, czym są materace termoelastyczne, w jakich rozmiarach są oferowane  w sklepach oraz dla kogo są one zalecane.

Materac termoelastyczny – co warto o nim wiedzieć?

Materac termoelastyczny jest niezwykły. Jego istotą  jest pianka termoelastyczna  Visco, określana też jako memory, przez to, że „zapamiętuje” kształt śpiącej osoby i dostosowuje się do niej, idealnie otulając w każdej pozycji. Co więcej – ma ona wyjątkową właściwość, ponieważ reaguje nie tylko na nacisk, ale także na temperaturę śpiącego. Ponieważ poszczególne części ciała wymagają innego dopasowania, pianka termoelastyczna to najlepsza odpowiedź na twoje indywidualne potrzeby.

Materace termoelastyczne dają miękkie podłoże do spania i przyjemnie otulają sprawiając, że komfort snu sięga wyżyn!  To najlepszy sposób  na zdrowy, spokojny sen. Są doskonałe przy problemach natury ortopedycznej, dają wytchnienie podczas uporczywych bóli kręgosłupa, relaksując mięśnie. Właściwości te sprawiają, że materace termoelastyczne Visco uznawane są za wyroby medyczne. Najważniejsze jest, aby wybierać ich od światowej sławy producentów: ekspertów w dziedzinie snu. Niekwestionowanym liderem w branży jest marka Hilding. Wybierając materace tej firmy z 80-letniem doświadczeniem, zawsze doskonale inwestujesz w jakość, komfort snu i zdrowie swojego ciała. 

W jakich rozmiarach materace termoelastyczne oferowane są w sklepach?

Jaki rozmiar materaca termoelastycznego będzie najlepszy? Pamiętaj, że powinien on być o 20 cm dłuższy, niż najwyższa śpiąca na nim osoba, dlatego jeśli twój wzrosty kończy się +/-  na 170 cm, możesz wybrać materac o długości 190 cm. Jego cena jest nieco niższa niż materacy dwumetrowych, przy czym wciąż zachowujesz komfort, zapewniając sobie doskonały sen. Nie śpisz sam? Wybierz szeroki  materac termoelastyczny 160×190ma go w ofercie wiele firm, w tym także lider na rynku, z 80-letnim doświadczeniem, czyli marka Hilding. 

Ten rozmiar materacy staje się obecnie bardzo popularny i chętnie wybierany przez pary, dlatego w bogatej ofercie możesz zdecydować sie także na plastyczny i wygodny materac lateksowy 160×190. Pianka lateksowa to  mieszanka  kauczuku naturalnego oraz syntetycznego. Ciekawostką jest, że uznaje sie ją się za jedno ze zdrowszych i ekologicznych wypełnień materaca, a przy tym jest ona niezwykle plastyczna i doskonale dostosowuje sie do ciała, dlatego niweluje uciski i ułatwia przepływ krwi, ma zatem działanie rehabilitacyjne, a ponadto  jest antyalergiczna i antybakteryjna.

Dla kogo zalecane są materace termoelastyczne?

Wybierając materac termoelastyczny 160×190 warto pamiętać, że powinien on być odpowiednio dopasowany do obojga partnerów. Należy tu uwzględnić  dysproporcje w wadze czy wzroście. Jaki materac termoelastyczny będzie idealny dla par? Z pewnością rozmiar 160×190 daje ogromny komfort snu i będzie doskonały, jeśli wzrost śpiących na nim osób nie przekracza 180 cm. 

Materace termoelastyczne 160×190, oferowane przez najlepszych dostawców (np. Hilding) są w dodatku doskonale wyprofilowane. W ten sposób materac  zapewnia kilka stref twardości, a w efekcie jeszcze lepiej dostosowuje się do tzw. krzywizny anatomicznej ciała. To sprawia, że mięśnie szybciej się regenerują, kręgosłup jest odciążony, a każdy układ w naszym ciele (kostny, mięśniowy, limfatyczny czy nawet nerwowy) otrzymują 100% relaksu, regeneracji i zdrowia! Dlatego materace termoelastyczne 160×190 są idealne dla osób ze schorzeniami, bólem mięśni, urazami, oraz wszystkich, które wymagają rekonwalescencji. Oczywiście osoby w pełni zdrowe i aktywne (np. sportowcy) również wyśpią sie na nich po królewsku!

Materac dwuosobowy powinien absorbować drgania i jednocześnie zapobiegać „zapadaniu się” jednego z partnerów, w przypadku gdy na łóżku śpią osoby z dużą różnicą wagi. Materace termoelastyczne 160×190 reagują na temperaturę ciała i wagę osoby śpiącej – pod ich wpływem nacisku  idealnie dopasowują się do ciała powracają do swojego pierwotnego kształtu, gdy wstajemy z łóżka. Jednocześnie są one antyalergiczne i bardzo wytrzymałe, dlatego pasują praktycznie każdemu! 

Opracowane przez: zdrowykregoslup.pl