Zaznacz stronę

Poznaj zalety tego materaca i sprawdź, czy jest najlepszym wyborem do Twojej sypialni.

Czym charakteryzują się materace termoelastyczne Hilding Makarena?

Materac termoelastyczny Hilding Makarena jest zbudowany z aż trzech rodzajów pianek. Pianka termoelastyczna idealnie dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem jego nacisku oraz temperatury, dzięki czemu gwarantuje Ci zdrowy oraz komfortowy wypoczynek. Dodatek pianki lateksowej zwiększa stabilność kręgosłupa podczas snu, a do tego zapewnia przyjemne uczucie unoszenia na łóżku. Za to pianka FlexiFoam poprawia jeszcze bardziej dopasowanie materaca do ciała i kręgosłupa. Materace termoelastyczne Hilding Makarena mają ponadto aż siedem punktów twardości, dzięki czemu z odpowiednim naciskiem podpierają wszystkie partie ciała – biodra, szyję, barki czy ramiona. 

To, co wyróżnia materac termoelastyczny Hilding Makarena to aż dwie twardości po jego dwóch stronach. Z jednej strony materac posiada średni stopień twardości H2, a z drugiej wysoki H3. Dlatego gdy okaże się, że jedna ze stron jest dla Ciebie na przykład za miękka, możesz łatwo przewrócić materac na drugą i momentalnie poprawić komfort swojego snu. Ten materac ma też właściwości antyalergiczne. Osoby z bardzo silnymi alergiami powinny rozważyć jednak też materac wykonany z innego materiału, taki jak materac lateksowy 120×200 cm albo w wybranym rozmiarze.

W jakim rozmiarze produkowany jest materac termoelastyczny Hilding Makarena?

Zastanawiasz się, jaki rozmiar materaca termoelastycznego Hilding Makarena wybrać? Ten materac jest dostępny we wszystkich popularnych rozmiarach. Możesz go kupić zarówno w rozmiarze dla jednej osoby, jak i dla par. Materac dla osób śpiących w pojedynkę najlepiej, aby miał wymiary 90×200 cm albo 100×200 cm. Dla par materacem w najbardziej standardowym rozmiarze będzie materac termoelastyczny 120×200 cm. Na takim materacu partnerzy mogą się zazwyczaj bardzo komfortowo wysypiać. Materace termoelastyczne 120×200 cm to też bardzo dobry wybór dla osób śpiących w pojedynkę, które mają większe sylwetki. 

Za to dla par o większej wadze lub ceniących sobie komfort i wolną przestrzeń w łóżku, idealnym wyborem będzie materac o wymiarach 140×200 cm albo materac 160×200 cm. Jaki materac termoelastyczny powinni za to wybrać partnerzy o bardzo dużych sylwetkach, ważący ponad 90 kg? Dla nich najlepszym materacem będzie materac o wymiarach 180×200 cm lub nawet 200×200 cm.

Ile kosztuje materac termoelastyczny Hilding Makarena?

Ceny materaca Hilding Makarena różnią się w poszczególnych sklepach stacjonarnych czy internetowych, zazwyczaj wynoszą jednak ponad 2000 złotych. Ta dość wysoka cena jest podyktowana jego następującymi zaletami:

  • Obecność aż trzech pianek – w materacu Hilding Makarena znajdują się aż trzy różne pianki, które wpływają na wysoki komfort snu oraz wypoczynku.
  • Aż 15 lat gwarancji – to jedna z najdłuższych gwarancji na rynku. Masz pewność, że przez ten czas materac nie odkształci się, nie ugnie, ani nie rozwinie się w nim pleśń, jeśli będziesz go właściwie użytkować.
  • Podwyższona wentylacja – materac Hilding Makarena posiada specjalne profilowania oraz nacięcia, które zapewniają wyjątkowo dobrą cyrkulację w jego wnętrzu. Dzięki niej nie gromadzi się w nim wilgoć, ani nie rozwijają grzyby czy alergeny.
  • Jest wyrobem medycznym – materac ten posiada właściwości prozdrowotne, rehabilitacyjne, a nawet zapobiega powstawaniu odleżyn. Może być użytkowany przez osoby z chorobami kręgosłupa lub unieruchomione.
  • Posiada certyfikaty – takie jak AEH, które potwierdzają jego najwyższą jakość czy właściwości prozdrowotne. 
  • Najwyższej klasy pokrowce – ten materac jest dostępny z dwoma pokrowcami do wyboru. Jednym z nich jest Merced,
    który gwarantuje Twojemu ciału delikatny efekt masażu podczas wypoczynku.

Opracowane przez: zdrowykregoslup.pl