Zaznacz stronę

Materace Multipocket to jedne z najlepiej sprzedających się materacy na rynku. Jeśli jesteś na etapie wymiany podłoża do spania warto, abyś dowiedział się o nich odrobinę więcej. W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat materacy multipocket.

Materac Multipocket – czym się różni od innych rodzajów materacy?

Materac Multipocket to rodzaj materaca sprężynowego. W przeciwieństwie do materacy bonellowych, polecany jest do codziennego wypoczynku zarówno osób śpiących samotnie, jak i par. Wysokiej klasy materac 140×200 odznacza się takimi samymi właściwościami, jak materace pianowe wiodących marek, a często jego cena jest znacznie od nich niższa.

Czym charakteryzują się najlepszej jakości materace Multipocket?

Kupując materac powinniśmy zawsze patrzeć na gęstość: w przypadku materacy piankowych gęstość piany, a w przypadku materacy sprężynowych – gęstość rozmieszczenia sprężyn. Im więcej sprężyn, tym wyższa elastyczność punktowa danego materaca. Co to znaczy w praktyce? Niskiej jakości materace mają niską elastyczność punktową, co przekłada się na wrażenie „zapadania się” w głąb materaca. Przy dużych, małżeńskich materacach, ruch partnera powoduje poruszanie częścią materaca pod drugą śpiącą osobą. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku par, w których występuje duża różnica wagowa – osoba lżejsza „spada” na cięższą, co uniemożliwia odpowiedni wypoczynek obojgu.

Dobrej jakości materace Multipocket mają wysoką elastyczność punktową, która zapewniona jest przez gęsto rozmieszczone sprężyny. Standard materaca może być dodatkowo podniesiony przez obecność różnego rodzaju pian: wysokoelastycznej (HR), termoelastycznej (VISCO) czy lateksowej. Każda z nich charakteryzuje się odrobinę innymi właściwościami. Piana wysokoelastyczna dodatkowo poprawia sprężystość podłoża, jednocześnie dając idealne podparcie całego ciała. Termoelastyczna piana jest świetnym rozwiązaniem dla osób aktywnych i ceniących wrażenie ciepła – przyjmuje temperaturę ciała i odkształca się nie tylko pod naciskiem kilogramów, ale również pod wpływem ciepła wydzielanego przez osobę śpiącą. Z kolei piana lateksowa uznawana jest za najwyższą jakość wypełnienia – materace lateksowe są jednymi z najdroższych. Można skorzystać z komfortu, jaki daje pianka z mleczka kauczukowego decydując się na materac Multipocket z dodatkowym blatem lateksowym.

Materac Multipocket, podobnie jak i materace pianowe, może być profilowany w strefy twardości. Oznacza to, że oprócz ogólnej twardości materaca wyrażanej parametrem H, każdy model dodatkowo daje inne oparcie poszczególnym częściom ciała. Mniejszy opór stawiany jest w strefie obręczy barkowej czy bioder, a większy – w strefie głowy czy stóp. Dzięki temu, niezależnie od pozycji śpiącego, materac dopasowuje się do krzywizn jego ciała.

Zalety i wady materacy Multipocket

Do podstawowych zalet materacy Multipocket zaliczyć można:

  • wysoki komfort wypoczynku
  • wspieranie regeneracji mięśni i układu szkieletowego
  • wysoką elastyczność punktową
  • nieporównywalną do pianowych podłoży sprężystość
  • przewiewność podłoża i zapewnianie optymalnych higienicznych standardów
  • podpieranie kręgosłupa i ciała na całej długości bez wymuszania na osobie śpiącej przyjmowania nienaturalnej pozycji
  • stosunkowo niską cenę (materace 160×200 mogą być znacznie tańsze od pianowych materacy o tym samym wymiarze przy jednoczesnym zachowaniu komfortu wypoczynku).

Nie jest łatwo znaleźć niezadowolonych użytkowników wśród osób, które zdecydowały się na wysokiej klasy materac Multipocket. Opinie negatywne oczywiście jednak się zdarzają (jak przy każdym produkcie), a jako wady tego typu podłoża wymieniane są:

  • waga – materace kieszeniowe z racji swojej budowy są znacznie cięższe od materacy pianowych. To może mieć znaczenie im większy materac planujemy kupić. Materace sprężynowe wymagają solidnego wsparcia w postaci dobrej jakości łóżka.
  • brak możliwości stosowania z ruchomym stelażem – jeśli zależy nam na łóżku, w którym jest możliwość podnoszenia zagłówka czy części przeznaczonej dla nóg, powinniśmy zdecydować się na podłoże pianowe.
  • wysoka sprężystość podłoża – niektórym osobom specyficzna sprężystość materacy Multipocket nie przypada do gustu. Trudno to jednak uznać za zdecydowaną wadę – jest to po prostu cecha charakterystyczna produktu, jakim jest materac Multi Pocket.

Co o materacach Multipocket mówią eksperci Hilding?

Materace Multipocket zdaniem ekspertów Hilding, odpowiadają na potrzeby osób, które poszukują wysokiej jakości podłoża do snu, dającego solidne podparcie dla kręgosłupa. Materace Multipocket przypadną do gustu tym, którzy lubią wrażenie sprężystości. Producent szczególnie zaleca wybieranie tego rodzaju materacy aktywnym parom, parom o dużej różnicy wagowej i seniorom, mającym trudności ze wstawaniem z nazbyt miękkiego podłoża.

Materace kieszeniowe, Multipocket czy Pocket Plus?

W gąszczu wszystkich nazw bardzo łatwo się pogubić. Dlatego spieszymy z pomocą i wyjaśniamy zwięźle, czym różnią się od siebie materace Multipocket, kieszeniowe i Pocket Plus.

Zacznijmy od modeli kieszeniowych: jak już wspomnieliśmy, materace takie posiadają w swym wnętrzu sprężyny, z których każda „opakowana” jest w oddzielną tkaninową kieszeń. Umożliwia to niezależną pracę każdej sprężyny, a dodatkowo zapobiega ocieraniu się jej o pozostałe, jak ma to miejsce w klasycznych materacach bonellowych. Materace kieszeniowe są ciche, sprężyste i wygodne.

Materace Multipocket to bardziej zaawansowana forma materacy kieszeniowych. Sprężyny Multipocket są znacznie gęściej rozmieszczone, niż w zwykłych sprężynowych materacach i mają też inną konstrukcję: są mniejsze i dzięki temu dają znacznie lepszą sprężystość podłoża. Materace Multipocket wyróżniają się wysoką elastycznością punktową, a jeśli dodatkowo wyposażone są w blaty pianowe – komfort ich użytkowania porównywalny jest z wysokiej klasy materacami pianowymi.

Materace Pocket Plus to innowacyjny wynalazek inżynierów Hilding. Rdzeń tego rodzaju podłoży złożony jest ze sprężynek o wysokości aż 15 centymetrów, dzięki którym sprężystość materaca jest najbardziej optymalna ze wszystkich dostępnych rozwiązań.

Materace Multipocket – bestsellery Hilding

Marka Hilding jest jednym z wiodących producentów materacy na rynku. W swojej ofercie posiada modele, które od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Przyjrzyjmy się bestsellerom marki z grupy materacy Multipocket:

Hilding Electro – to prawdziwie luksusowy materac hybrydowy. Określenie to oznacza, że łączy w sobie cechy materaca sprężynowego i pianowego. Electro zbudowany jest na bazie sprężyn Multipocket obłożonych z jednej strony pianką hybrydową Fusion. Jest to materiał o wzmocnionej odporności i świetnych parametrach odprowadzania wilgoci. Drugą stronę stanowi pianka wysokoelastyczna uzupełniona o Sizal, zwiększający twardość podłoża. W komplecie z materacem sprzedawany jest odpinany top z profilowanego lateksu i tkanki termoelastycznej Visco. Może on służyć zarówno jako dodatek do materaca lub samodzielne podłoże do spania (np. w czasie podróży). Hilding Electro to propozycja dla najbardziej wymagających klientów.

Hilding Flamenco – doskonały materac Multipocket o wysokiej elastyczności punktowej. Oprócz rdzenia sprężynowego o dużej gęstości, posiada również profilowaną płytę lateksową z jednej strony, a z drugiej – profilowany blat wysokoelastyczny. Sprzedawany w dwóch rodzajach zdejmowanych pokrowców zapewnia zachowanie najwyższych standardów higienicznych. Świetny stosunek ceny do jakości sprawia, że materac ten chętnie wybierany jest zarówno przez osoby śpiące samotnie, jak i pary.

Hilding Makarena – wysokiej klasy materac Multipocket o statusie wyrobu medycznego. Może być stosowany dwustronnie, dzięki czemu możliwe jest doświadczanie komfortu użytkowania pianki wysokoelastycznej lub lateksowej. Uniwersalne podłoże o średniej twardości, profilowane w siedem stref, będzie odpowiednim wyborem dla każdej osoby poszukującej wysokiej klasy materaca sprężynowego.