Zaznacz stronę

Coraz bardziej zwiększa się świadomość tego jak ważny jest wartościowy sen i w jaki sposób przekłada się on na naszą produktywność w ciągu dnia. Dlatego kluczowy jest wybór odpowiedniego podłoża do spania. Jeśli jesteś osobą ceniącą sobie wysoki komfort wypoczynku lub cierpisz na różnego rodzaju schorzenia, dowiedz się dlaczego warto zainwestować w materace ortopedyczne.

Dlaczego warto poznać materace ortopedyczne?

Na sen poświęcamy aż ⅓ swojego życia, dlatego warto już dziś zadbać o jego jakość i efektywność. Decydując się na nowe podłoże do spania warto wziąć pod uwagę właśnie materace ortopedyczne. Produkty te posiadają status wyrobu medycznego, co oznacza że powstały w oparciu o restrykcyjne wymagania jeśli chodzi o jakość materiałów, czy ich ergonomiczność. Dlatego, wybierając je masz pewność nie tylko wygody, ale i odpoczynku na materacu, który zapewni prawidłowe podparcie dla Twojego ciała. Dzięki właściwościom wentylacyjnym ich wkładów unikniesz rozwoju wszelkiego rodzaju roztoczy czy drobnoustrojów. Budowa tego typu materacy opiera się na innowacyjnych sprężynach (przykładem tu jest model Hilding Makarena) lub piankach, jak w przypadku modelu Hilding Rumba, którego wnętrze składa się między innymi z pianki termoelastycznej, dopasowującej się każdorazowo, pod wpływem ciepła ciała do jego krzywizn.

Czym wyróżniają się materace ortopedyczne?

Coraz częściej słyszy się, że materace ze statusem wyrobu medycznego, czyli materace ortopedyczne to wyjątkowe produkty. Związane jest to między innymi z unikalnymi właściwościami, takimi jak dopasowanie się do kształtu naszego ciała, dzięki czemu kręgosłup otrzymuje prawidłowe wsparcie. Materace ortopedyczne odznaczają się również wyjątkową trwałością oraz odczuwalnie zwiększają komfort odpoczynku w czasie snu. Każdy model wyposażony został w pokrowiec z możliwością jego wyprania, dzięki czemu jeszcze bardziej możemy zadbać o poziom higieny naszego podłoża do spania. Dodatkowo, warto wspomnieć, że pokrowiec na przykład w modelu SleepMed Supreme Plus w swojej budowie posiada dodatkową technologię aktywnych probiotyków. Obecnie na rynku dostępnych jest tak wiele wariantów jeśli chodzi o materace ortopedyczne, że każdy bez problemu znajdzie coś dopasowanego do swoich preferencji oraz potrzeb.

U kogo materace ortopedyczne się sprawdzą?

Materace ortopedyczne poprzez właściwości prozdrowotne oraz idealne dopasowanie się do naszych anatomicznych kształtów ciała, będą odpowiednie właściwie dla każdego użytkownika, któremu zależy na zdrowym i regeneracyjnym odpoczynku. Dlatego bez problemu materace o statusie wyrobu medycznego zakupić można zarówno dla dzieci, seniorów czy par. Głównie są one jednak rekomendowane dla osób zmagających się z problemami z kręgosłupem, czy też przebywających większość dnia w łóżku. Dzięki ich właściwościom antyalergicznym są bezpieczne również dla alergików.

Chcesz wymienić swoje obecne podłoże na nowe takie, które zapewni Ci wysoki komfort snu? Zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę materace ortopedyczne, które mimo, że zostały stworzone z myślą o osobach schorowanych, idealnie sprawdzą się także u innych użytkowników.