Zaznacz stronę

Sypialnia to miejsce, w którym możemy zapomnieć o swoich problemach – zarówno prywatnych, jak i zawodowych. Jest również miejscem, w którym codziennie kładziemy się spać i wstajemy. Z uwagi na to, głównym meblem jest tutaj odpowiednio skomponowane łóżko. Składa się ono z trzech podstawowych elementów – materaca, poduszki i kołdry. A jak o nie zadbać, aby nie straciły szybko swoich pierwotnych właściwości? 

Jak zadbać o materac? 

Decydując się na wysokiej jakości materac, mamy pewność, że będzie nam służył przez lata. Niestety, przez nieprawidłowe użytkowanie lub niewłaściwe dopasowanie do użytkownika, materac może dość szybko utracić swoje pierwotne właściwości. Czy można temu zapobiec? Oczywiście, że tak, wystarczy tylko odpowiednio o niego zadbać! Sprowadza się to do:

  • wyboru odpowiedniego modelu,
  • regularnego wietrzenia,
  • częstego odkurzania,
  • prania pokrowca minimum 1-2 razy w roku.

Jaki materac wybrać? 

Materac to podstawowy element wyposażenia każdego łóżka. Odpowiada on za prawidłowe wsparcie kręgosłupa w czasie snu oraz regenerację mięśni. Jednak, aby było to możliwe, to musimy postawić na odpowiedni model. Na współczesnym rynku mamy dostęp do wielu produktów, a każdy z nich różni się pod kątem budowy oraz właściwości. Przy wyborze powinniśmy postawić głównie na osobie potrzeby i preferencje, co oznacza, że:

  • osobom cierpiącym na dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa oraz sportowcom (np. jeźdźcy) zaleca się materac ortopedyczny,
  • parom i osobom preferujący dużą sprężystość zaleca się materace sprężynowe,
  • dzieciom i nastolatka zaleca się materace piankowe.

Pielęgnacja poduszki i kołdry

Porządki w sypialni stanowią część naszej rutyny. Odbywają się one najczęściej raz w tygodniu, aby uniknąć nagromadzenia się bałaganu. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze łóżko, a zwłaszcza poduszki i kołdra również wymagają pielęgnacji? A tym aspekcie sprowadzają się one do:

  • codziennego wytrząsania,
  • regularnego wietrzenia,
  • prania w odpowiednich warunkach.

Poduszka i kołdra pełnią ważną rolę w naszym łóżko, jednak nawet wysokiej jakości produkty powinny być wymieniane co 2-3 lata. Wówczas mamy pewność, że odpowiadają one za zdrowy i spokojny wypoczynek.

Właściwa pielęgnacja poszczególnych elementów łóżka sprowadza się do zwiększenia ich żywotności. Wiąże się to z zachowaniem na dłuższy czas ich pierwotnych właściwości, przez co przez lata mogą gwarantować nam zdrowy i komfortowy wypoczynek!

Idealnym miejscem, w którym możesz uzyskać wszystkie niezbędne porady znajdziesz na https://fantasyheart.pl/.