Zaznacz stronę

Osoby starsze często zmagają się z różnymi chorobami, które znacząco zmniejszają sprawność fizyczną. Wpływa to w niekorzystny sposób na codzienne funkcjonowanie. Właśnie dlatego sypialnia dla seniora powinna być zaplanowana z uwzględnieniem wszelkich udogodnień. W końcu całość ma być nie tylko wygodna i przyjemna, ale także funkcjonalna! Nie zapominajmy także o łóżku, które jest wyposażone w wysokiej jakości materac. A jaki model się tutaj sprawdzi?

Idealne łóżko dla seniora – czyli jakie?

Wybierając łóżko dla seniora, należy mieć na uwadze kilka ważnych kwestii. Pierwsza z nich jest stan zdrowia, gdyż jeśli osoba starsza ma problemy z poruszaniem, to najlepiej zdecydować się na odpowiednio wysokie łóżko. Szacuje się, że optymalna wysokość takiego mebla to ok. 70-80 cm. W końcu duża odległość od podłoża do płaszczyzny materaca sprawia, że użytkownik, opierając się o podłogę, zachowuje niemal wyprostowane nogi. Co więcej, standardowe łóżko powinno mieć wymiary 120×200 cm, gdyż wówczas zagwarantują one dostatecznie dużo miejsca. Jednak najważniejsze jest tutaj wyposażenie łóżka, w tym materac. A co warto o nim wiedzieć?

Materace Hilding – dlaczego świetnie sprawdzą się u seniora?

Doby materac to podstawa, zwłaszcza w przypadku seniora. Tego typu produkt odpowiada za prawidłowe dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. W ten sposób wspiera kręgosłup oraz stabilizuje całą sylwetkę. Gwarantuje także właściwą regenerację pod kątem fizycznym i psychicznym. Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnych produktów, jednak warto zwrócić szczególną uwagę na materace Hilding dostępne na stronie https://hilding.pl/. Wszystkie modele łączy kilka cech, w tym:

 • siedem stref twardości, przez co umożliwiają optymalne dopasowanie się wkładu do anatomicznej budowy ciała użytkownika, co zapewnia doskonałe podparcie dla kręgosłupa w czasie snu,
 • antyalergiczne warunki, gdyż wszystkie materiały zastosowane są bezpieczne dla zdrowia,
 • pokrowiec z zamkiem, który umożliwia jego zdjęcie, a następnie wypranie w domowych warunkach.

Pamiętajmy także, że każdy model posiada inne wypełnienie. Może ono się składać z różnego rodzaju pianek lub sprężyn. Oznacza to, że mogą posiadać wiele innych, cennych właściwości, które są w stanie zagwarantować seniorowi zdrowy i spokojny wypoczynek. A czym wyróżniają się materace naturalne Hilding? Oto najważniejsze informacje!

Materace naturalne Hilding – czym się dodatkowo wyróżniają?

Nigdy nie jest za późno na dbanie o środowisko. Kwestia ta obejmuje wiele czynności, a jedna z nich może być zainwestowanie w wysokiej jakości materace naturalne Hilding. Na tle innych modelu wyróżnia je wykorzystanie znacznie większej ilości surowców naturalnych. Obejmuje len czy bawełnę organiczną, dzięki którym produkt jest miły w dotyku, pochłania wilgoć oraz przepuszcza powietrze. Nie można także zapomnieć o wyjątkowych piankach! Do nich zalicza się m.in.:

 • pianka FlexiFoam Bio – zawiera olej sojowy, a także odznacza się elastycznością i plastycznością, a dzięki wyjątkowej strukturze zapewnia przystosowanie się do ciała użytkownika,
 • pianka termoelastyczna Visco Bio – sama pianka reaguje na ciepło oraz ciężar ciała użytkownika, jednak zawiera także olej rycynowy nadający jej właściwości hipoalergicznych,
 • pianka wysokoelastyczna HR Bio – zyskuje właściwości antyalergiczne dzięki wykorzystaniu naturalnego oleju sojowego zamiast sztucznych związków, a dodatkowo gwarantuje wysoki stopień elastyczności i sprężystości.

Na końcu warto zaznaczyć, że materac jest przyjazny dla środowiska. Oznacza to, że został wyprodukowany na bazie biodegradowalnych surowców. Spełniają one restrykcyjne założenia zrównoważonego rozwoju.

Jakie akcesoria sypialniane jeszcze należy uwzględnić w sypialni seniora?

Materac to najważniejszy element wyposażenia łóżka, jednak niejedyny. W jego skład wchodzą także akcesoria sypialniane, które należy wybierać zgodnie z osobistymi potrzebami i preferencjami. A o czym powinniśmy pamiętać w pierwszej kolejności?

Po pierwsze – stelaż

Niestety, nie każdy z nas pamięta o zakupie odpowiedniego stelaża. Nic dziwnego – na co dzień jest on ukryty pod materacem. Jednak jego rola jest na tyle ważna, iż warto zwrócić na niego szczególną uwagę. Umożliwia on najlepsze wsparcie podłoża do spania, a także zwiększa wentylację jego wnętrza, przez co korzystnie wpływa na higienę wypoczynku. A czym kierować się wybierając stelaż do łóżka dla seniora? Za najważniejsze kwestie uznaje się:

 • rodzaj materaca,
 • grubość materaca,
 • materiał, z jakiego zostały wykonane listewki.

Po drugie – poduszka

W łóżku seniora ważną funkcję pełni także poduszka do spania. To właśnie dzięki niej możliwe jest najlepsze wsparcie górnych partii ciała. Zalicza się do nich głowa, barki oraz kręgosłup w odcinku szyjnym. Decydując się na wysokiej jakości poduszkę ze sklepu internetowego Senna Materace, warto uwzględnić takie czynniki, jak:

 • rodzaj wypełnienia,
 • stopień twardości,
 • wysokość,
 • kształt,
 • rozmiar.

Po trzecie – kołdra

Kołdra odpowiada przede wszystkim za zapewnienie nam komfortu termicznego w czasie snu, a także przyjemne wrażenie otulenia. A na czym polega wybór dobrej kołdry? Pierwszą kwestią jest tutaj rodzaj wypełnienia. Obecnie na rynku znajdziemy modele naturalne (np. z puchu czy pierza) oraz modele syntetyczne (np. z granulatu silikonowego). Różnią się one między sobą przede wszystkim właściwościami termicznymi oraz antyalergicznymi. Następnym punktem jest gramatura wypełnienia. Określa ono, jak gruby ma być wybrany przez nas produkt, z czego cieńsze zalecane są na lato, a grubsze – na zimę. Ostatnią kwestią jest rozmiar. Kołdry przeznaczone dla seniorów standardowo mają 200 cm długości, natomiast jeśli chodzi o szerokość, to tutaj powinna być ona o ok. 20-40 cm szersza niż materac.

Łóżko dla seniora pod wieloma względami jest podobne, do łóżka przeznaczonego dla osoby dorosłej. Jednak warto tutaj zwrócić szczególną uwagę na materace naturalne Hilding, które wyróżniają się licznymi, dodatkowymi właściwościami.