Zaznacz stronę

Sypialnia małżeńska znajduje się w każdym domu. Jest to miejsce, w którym para może odpocząć, spędzić czas na osobności i po prostu cieszyć się swoim towarzystwem. Jednak, aby było to możliwe, to warto skomponować komfortowe miejsce do relaksu oraz odpoczynku. Bierze się tutaj pod uwagę głównie aranżację, a także wygodne łóżko. A co warto wiedzieć w czasie urządzania sypialni małżeńskiej?

W jakim stylu urządzić sypialnię małżeńską?

Podstawową kwestią w urządzaniu sypialni małżeńskiej jest nadanie jej odpowiedniego stylu. Kwestia ta może nas początkowo przerażać – w końcu jest tyle czynników do uwzględnienia! Jednak sprawa tak naprawdę jest prosta, gdyż w dużej mierze należy tutaj wziąć pod uwagę osobiste preferencje. Lubimy proste i minimalistyczne wnętrza? A może szukamy połączenia z naturą? Wśród tak wielu stylów wnętrzarskich z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Warto jednak zaznaczyć, że w sypialni najlepiej sprawdzi się:

 • styl nowoczesny – można go opisać za pomocą trzech literek P, które obejmują przestronność, przejrzystość i prostotę,
 • styl skandynawski – jest on zarówno oszczędny w formie, jak i przytulny,
 • styl klasyczny – idealny dla osób, które nie lubią zmian, a przy tym zawsze będący w modzie,
 • styl rustykalny – umożliwiający życie w zgodzie z naturą i bez pośpiechu.

Idealne kolory do sypialni małżeńskiej

Można by pomyśleć, że każdy styl sprawdzi się w sypialni. Jednak miejsce to obejmuje jednak zasada, która jasno mówi, że każdy wprowadzony element nie może zaburzać równowagi wnętrza. Oznacza to, że musi panować tutaj spokojna atmosfera sprzyjająca zrelaksowaniu się czy ułatwiająca zasypianie. Dużą rolę w tej kwestii odgrywają kolory. Z uwagi na funkcję, jaką pełni sypialni najlepiej postawić tutaj na stonowaną, ale ciepłą kolorystykę. Idealna propozycja będą tutaj ziemiste brązy, pastele czy lekkie berze. Możemy także postawić na piaskowe odcienie czy typowe szarości. Warto tutaj zaznaczyć także, że uniwersalność tych barw pozwala dopasować je do preferencji obu osób, przez co partnerzy czują się dobrze w sypialni. Jednak czy to oznacza, że nie może być tutaj żadnych akcentów? Wręcz przeciwnie! Romantyczną atmosferę można podkręcić poprzez wykorzystanie wyrazistych akcentów czerwieni, głębokiej purpury czy granatu. Jednak takie wstawki nie mogą być zbyt liczne, gdyż mogłyby zdominować spokojny i stonowany charakter wystroju.

Komfortowe łóżko do sypialni małżeńskiej

Sypialnia nie jest w stanie pełnić swojej podstawowej funkcji bez wygodnego łóżka małżeńskiego. Składa się ono z licznych elementów, które tworzą spójną oraz gwarantują komfortowy wypoczynek całość. Oznacza to, że warto pod uwagę wziąć akcesoria sypialniane dostępne na Senna Materace. Jest ich wiele, jednak za najważniejsze uważa się trzy niżej wymienione. A na czym polega ich wybór oraz jaką rolę pełnią?

Stelaż

Stelaż do łóżka to nic innego, jak konstrukcja wykonana z drewnianych listewek. Ma on za zadanie zapewnić prawidłowe podparcie materaca, a tym samym zapewnić zdrowy i bezpieczny sen. Przy jego wyborze liczy się głównie:

 • rodzaj materaca,
 • rodzaj łóżka,
 • rodzaj materiału, z jakiego wykonano listewki.

Poduszka

Poduszka do spania to produkt, który ma zagwarantować prawidłowe wsparcie górnych partii ciała. Zalicza się do nich głowa, barki oraz kręgosłup w odcinku szyjnym. W ten sposób zmniejsza się ryzyko porannych bólów łowy czy sztywnego karku. Tutaj uwzględnimy:

 • rodzaj wypełnienia,
 • wysokość,
 • kształt, który zależy głównie od preferowanej przez nas pozycji do spania.

Kołdra

Kołdra do spania to ważny element łóżka, gdyż odpowiada za komfort termiczny w czasie wypoczynku. Poprzez odpowiednie dopasowanie do siebie, minimalizuje ryzyko przegrzania organizmu latem lub wychłodzenia zimą. Oznacza to, że przy wyborze liczy się:

 • rodzaj wypełnienia,
 • gramatura,
 • rozmiar, czyli długość i szerokość.

Jaki materac do łóżka małżeńskiego?

Nie ma co ukrywać – decyzja o tym, jaki materac dla dwojga wybrać, to duże wyzwanie. Przede wszystkim należy tutaj zaznaczyć, że nie każdy model będzie dobry. Zaleca się takie, które są w stanie zapewnić prawidłowe wsparcie kręgosłupa dla obu osób. Odpowiada za to wypełnienie, a w tym przypadku zaleca się zainwestowanie w modele sprężynowe. W przypadku materaca Fit.4.Sleep są to sprężyny kieszeniowe, które gwarantują wysoką elastyczność punktową oraz redukcję drgań. Są to cechy, które charakteryzują tego typu wypełnienie. Inną kwestią jest odpowiednia twardość, która musi być dopasowana do masy ciała użytkownika oraz osobistych preferencji. Nie zapominajmy także o odpowiednich wymiarach! Zaleca się, aby podłoże do spania, które ma minimalnie 120×200 cm. Tak naprawdę nie ma górnej granicy, gdyż ogranicza nas jedynie metraż sypialni! A w jakie materace nie zainwestować? Kategorycznie wystrzegajmy się modeli bonellowych, które na szczęście powoli wychodzą z mody. Na szczęście nowoczesne modele Fit.4.Sleep dostępne są w wersji piankowej lub sprężynowej!

Czym kierować się przy wyborze idealnego materaca dla par?

Oczywiście materac dla par, który znajdziemy na https://hilding.pl/, powinien wyróżniać się licznymi cechami oraz właściwościami. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, że ważne są tutaj także osobiste potrzeby i preferencje? Obejmują one:

 • stan zdrowia,
 • rodzaj wypełnienia,
 • stopień twardości.

Niestety, czasem różnice w oczekiwaniach odnośnie wygodnego materaca dla par są tak duże, że partnerzy nie są w stanie pójść na kompromis. Istnieje inne rozwiązanie tego problemu, a jest nim zainwestowanie w dwa inne materace. A jak to ma wyglądać? Otóż pierwszym krokiem jest ustalenie rozmiaru. Patrzymy na wymiar swojego łóżka i jeśli ma ono, np. 180×200 cm to oznacza, że jeden materac również powinien mieć 180×200 cm. Dzieląc ta szerokość na pół, uzyskamy wymiar jednego wymiary dla jednego materaca, które w tym przypadku wynoszą 90×200 cm. Oznacza to, że każdy partner wybiera idealny dla siebie materac w tym rozmiarze. Następnie umieszczamy je na jednym stelażu i gotowe!

Komfortowa sypialnia ma za zadanie zapewnić właściwe warunki do prawidłowego wypoczynku. Oznacza to, że oprócz odpowiedniego stylu wnętrzarskiego, kolorów czy mebli, pierwszoplanową rolę odgrywa tutaj łóżko. Skomponujemy je zatem z wysokiej jakości akcesoriów sypialnianych oraz dopasowanego do nas materaca, którym może być, chociażby Fit.4.Sleep!