Zaznacz stronę

W dzisiejszych czasach coraz większa część z nas zdaje sobie sprawę z tego, że na sen przeznaczamy średnio ⅓ życia. Wartość ta wynika z faktu, iż w zaleceniach jest, aby przesypiać około ośmiu godzin dziennie. Niestety, na nasze samopoczucie oraz prawidłowe funkcjonowanie ma głównie wpływ jakość zdrowego wypoczynku, dlatego warto stosować się do zasad higieny snu. Mówią one m.in. o zapewnieniu sobie komorowego materaca do spania. Jednak, czy jest model, który sprawdzi się na każdą porę roku?

Jak wybrać dobry materac do spania?

Nie ma co ukrywać, aby materac mógł prawidłowo pełnić swoją funkcję, to musi być odpowiednio dopasowany do naszych osobistych potrzeb oraz preferencji. Decydując się na wysokiej jakości materac do spania, do których zalicza się modele od Hilding dostępne na https://hilding.pl/ czy produkty Fit.4.Sleep, należy uwzględnić kilka ważnych kwestii, w tym:

 • wiek – w ofercie możemy znaleźć także modele przeznaczone dla dzieci i młodzieży,
 • stopień twardości – parametr ten określa się na podstawie wagi oraz preferencji użytkownika, a na rynku wyróżnić można modele miękkie (H1), średniotwarde (H2), twardy (H3) i bardzo twarde (H4),
 • rodzaj wypełnienia – obecnie wyróżnia się materace z wypełnieniem piankowym, sprężynowym oraz hybrydowym, z czego każdy z nich posiada inne właściwości,
 • rozmiar – kwestia ta zależy głównie od metrażu sypialni oraz tego, czy na danym podłożu śpi para, czy singiel.

Materace Fit.4.Sleep Cool Breeze – dlaczego są idealną opcją na każdą porę roku?

Dobry materac do spania odpowiada za prawidłowe wsparcie całej sylwetki. Poprzez wybór odpowiedniego modelu, który jest dopasowany do naszych osobistych potrzeb i preferencji, jesteśmy w stanie zagwarantować sobie zdrowy sen. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli, jednak czy sprawdzą się one przez cały rok? Jak się okazuje, wyróżnić tutaj można wyjątkowe modele od Fit.4.Sleep, czyli materace Fit.4.Sleep Cool Breeze! Podobnie jak inne posiadają:

 • siedem stref twardości, przez co umożliwiają optymalne dopasowanie się wkładu do budowy anatomicznej użytkownika,
 • właściwości antyalergiczne z uwagi na wykorzystanie bezpiecznych dla zdrowia materiałów, które nie zawierają szkodliwych substancji oraz nie wywołują alergii,
 • optymalny stopień wentylacji – wkład materaca posiada specjalne profilowanie i nacięcia zapewniające jego optymalną wentylację, co uniemożliwia gromadzenie się w materacu szkodliwych bakterii i wilgoci.

A co wyróżnia materace Fit.4.Sleep Cool Breeze? Przede wszystkim są one w stanie zagwarantować nam zdrowy sen niezależnie od pory roku. Oznacza to, że latem, gdy noce są ciepłe, są w stanie zachować właściwy komfort termiczny. Podobnie jest zimą, kiedy nie za oknem ujemna temperatura, a okno było otwarte. Dzięki unikalnym materiałom wykorzystanym produkcji są w stanie zarówno zachować ciepło, jak i chłodzić. A co za to odpowiada?

Materace Fit.4.Sleep Cool Breeze – wypełnienie

Materace Fit.4.Sleep Cool Breeze posiada również w swoim wnętrzu wyjątkową piankę NRG Black Diamond z technologią Cool Breeze. Posiada ona funkcje chłodziwa podczas snu. Powłoka Black Diamond jest odpowiedzialna za poprawę izolacji termicznej oraz mikroklimaty, natomiast Active Carbon odprowadza ciepło produkowane przez organizm na zewnątrz podłoża do spania.

Materace Fit.4.Sleep Cool Breeze – pokrowiec

Materace Fit.4.Sleep Cool Breeze został w unikalny pokrowiec Dial Temperature. Stworzono go z innowacyjnej tkaniny, która po każdej stronie odznacza się innymi właściwościami. Po jednej mamy dzień SensIce z technologią cool-to-touch, która wykazuje działanie chłodzące. Druga natomiast składa się z dzianiny Harmony touch, gwarantującej utrzymanie ciepła. Co więcej, można go ściągnąć i wyprać w temperaturze do 40 stopni Celsjusza.

W jakie akcesoria sypialniane warto jeszcze zainwestować?

Komponując komfortowe łóżko, nie można również zapomnieć o innych jego elementach! Pod uwagę bierze się tutaj pościel, prześcieradło czy ochraniacz na materac. Jednak warto zwrócić szczególną uwagę na stelaż, poduszkę i kołdrę! A dlaczego?

Stelaż

Stelaż to niewidoczny element wyposażenia łóżka, który składa się z listewek. Odpowiadają one za prawidłowe podparcie materaca, a także zapewnienie zdrowego oraz bezpiecznego snu. A co wpływa na wybór dobrego stelażu, który znajdziemy w sklepie internetowym Senna Materace? Do najważniejszych czynników zalicza się:

 • rodzaj materaca,
 • grubość materaca,
 • rodzaj materiału, z jakiego wykonano listewki stelaża.

Poduszka

Poduszka do spania jest ważnym elementem wyposażenia łóżko. Odpowiada ona za prawidłowe wsparcie górnych partii ciała, do których zalicza się głowa, barki oraz kręgosłup w odcinku szyjnym. W ten sposób jesteśmy w stanie uniknąć bólu głowy czy sztywności karku. Przy wyborze poduszki warto uwzględnić takie parametry, jak:

 • rodzaj wypełnienia,
 • wysokość,
 • stopień twardości,
 • kształt,
 • rozmiar.

Kołdra

Nie można również zapomnieć o zakupie kołdry! To właśnie dzięki niej możemy zapewnić sobie odpowiedni komfort termiczny w czasie snu, a także przyjemne wrażenie otulenia. Nie zapominajmy także, aby wybrać odpowiednią kołdrę! Pod uwagę należy wziąć tutaj:

 • rodzaj wypełnienia,
 • gramaturę,
 • rozmiar.

Zakup materaca do spania to inwestycja na lata. Właśnie dlatego warto uwzględnić tutaj wysokiej jakości materace Fit.4.Sleep Cool Breeze, które idealnie sprawdza się przez cały rok!